Aydın Fizyoterapist

FİZYOTERAPİ NE İLE İLGİLENİR ?

Fizyoterapistler; egzersiz, eğitim ve tavsiye yoluyla yaralanma, manuel terapi, hareket, hastalık veya sakatlıktan etkilenen insanlara yardımcı olmakla yükümlüdürler. Yaş grubu fark etmeksizin bütün yaş grubundaki hastaları sağlıklarına kavuşturup, hastalığı önlemeye ve ağrıları yönetmeye çalışırlar.

FİZİK TEDAVİ NE KADAR SÜRER ?

Sağlık durumunuzun niteliğine bağlı olarak değişkenlik gösteren bu süreler, sizleri taleplerine göre de uzun seanslar gösterebilir.

FİZİK TEDAVİDE REHABİLİTASYON NE ANLAMA GELİR ?

Fizik tedavi uygulaması ile eş zamanlı olarak başlatılan, rehabilitasyon; hastalık, yaralanma veya sakatlık nedeniyle vücudunuzda oluşan, olumsuz şekil bozukluklarına sahip olan hastalar için etkili ve kliniksel bir müdahale yöntemidir.

FİZYOTERAPİSTLER TIP DOKTORU MUDUR ?

Doktor hastasına tedavi uygulayan kişidir. Yaralanma, hastalık ve diğer zihinsel ve fiziksel bozuklukların araştırılması, tanılanması ve tedavi yöntemleri belirlenerek insan sağlığını olumlu yönde etkilemesi sonucu ile ilgilenen, tıp uygulamalarını içinde barındıran bir meslek grubudur. Fizyoterapistler, teknisyen değildir. Fizyoterapi ayrı bir tedavi tekniğidir.

UZMAN FİZYOTERAPİST NEDİR ?

Uzman fizyoterapist unvanı, genel olarak fizyoterapistlik uygulamaları dışında, bahsedilen çeşitli uzmanlık alanlarıyla öne çıkan bir kategoridir. Uzman fizyoterapist olmak için bu alanda özel dersler almak gerekmektedir. Alınan dersler sonucunda, edinilen spesifik bir konudaki temel bilgilerin üzerine kişinin kendi katkılarıyla oluşan birikimler, uzman fizyoterapist unvanını almanıza olanak tanımaktadır

Daha sağlıklı yarınlar için, uzman fizyoterapistler tercih ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir